Енглески језик

My Typical Day at School

Hi, I'm Mina. My typical day at school starts like this. I get up at half past eight. I wash my face, brusg my teeth and put ob my clothes. My school hours start at 8am. In school, I study and hang out with my friends.

Mina Mišić, V-2

My Last Few Days

Most of my last few days I spent at home. I was doing homework, exercising a bit and trying out new muffin recipes with my mum. I went to the store a couple of times by car but with a mask on my face. They are talking so much on TV that we must wash our hands that I feel like that's what I'm doing all the time. Now, I have time to do somethng new or something I haven't done for a long time. But I'm also sometimes bored, I miss my friends. I hope I will see them soon!

Danica Stević , VIII-1

Радионица "Земља Лимунова"

У свом одељењу, разредни старешина одржала је радионицу под називом "Земља Лимунова". Циљ радионице био је развијање вештина за прихватање и поштовање различитости, као и вештина за стварање позитивних међуљудских односа.
Ученици су овом приликом радили задатке у групама и заједнички долазили до решавања различитих ситуација.
Циљ радионице био је да се ученицима представе добробити различитости у друштву и како на нас саме то може да утиче позитивно.

Час посвећен Шекспиру

Ове године обележава се 400 година од смрти славног енглеског песника Вилијама Шекспира. Стога је у осмом разреду у Црљенцу одржан час посвећен управо њему, када су ученици имали прилике да се ближе упознају са животом и делом овог писца. Том приликом су ученици заједно са наставницом представили његов живот и дело на школском паноу.
Припрема за час одабрана је за најбољу на такмичењу "Shakespeare 400" у организацији Удружења наставника енглеског језика.

"У свету маште" - Тематски дан, Забрега

Учитељица Зорица Ђурђановић и наставница енглеског језика Невена Стоилков, одржале су у издвојеном одељењу у Забреги тематски дан под називом "У свету маште". Овом приликом, извршена је корелација предмета Свет око нас, Народна традиција и Енглески језик. Ученици су утврђивали своје знање из поменутих предмета у пријатном амбијенту: уз помоћ локалне заједнице, настава се одржала у природи, на имању једних од мештана села на коме је у току изградња етно села. Реализацији овог часа у великој мери допринеле су мајке ученика које су за ову прилику припремиле традиционална влашка јела.
Припрема за овај тематски дан одабрана је за презентованје на Сабору учитеља Републике Србије.

Додела похвалница

На крају првог полугодишта, ученицима другог разреда из Забреге уручене су похвалнице за успешан рад на часовима енглеског језика.

Огледни час - Забрега

Огледни час из енглеског језика одржан је у другом разреду у издвојеном одељењу у Забреги. Ученици су применом Power Point Mix презентације увежбавали вокабулар у вези са бојама, бројевима, школским прибором и деловима лица, као и праћење инструкција на енглеском језику и одговарање на њих.
Активности су биле разноврсне и забавне за ученике.
Након различитих активности, ученици су правили маске које су на крају часа представљали својим другарима.
Припрема за овај час објављена је у електронском часопису наставника енглеског језика , а такође је уврштена у зборник радова Савеза учитеља Републике Србије.

A Poem

On the sad days when I look at the sky,
I see how the sun shines,
When I look at the sky at night,
I see the stars on the sky that shine so bright.

But when I met you that day,
And I looked into your eyes,
Forever I wanted you to stay.

I saw your beautiful smile,
I had never seen stars that shine so bright.
You are my happiness and you are my light,
Because your soul is so pure,
And spirit so bright.
I could never let you go,
I love you so much, now I know.

Lazar Lazić VII2, Filip Marjanović VIII2

Новогодишња радионица са другацима из Забреге

Ученици су, кроз различите активности, учили вокабулар у вези са Новом годином и прославом Божића, правили честитку и Снешка Белића од чарапе.
Овај рад уврштен је у зборник радова "12 Days of Christmas".

Огледни час - Забрега

Ученици првог разреда су, кроз различите активности, обнављали градиво научено у току школске године.

Огледни час - VIII разред, Црљенац

Наставница ликовне културе, Марина Деспот, и наставница енглеског језика, Невена Стоилков, одржале су огледни час у одељењу осмог разреда у издвојеном одељењу у Црљенцу. Тема часа била је мода двадесетих година прошлог века. У оквиру теме, ученици су из енглеског језика учили о вокабулару у вези са модом и изразима који се користе при описивању прошлости, а из ликовне културе о јединству израза у визуелној и примењеној уметности.

Огледни час - V разред, Божевац

У петом разреду одржан је огледни час током год су ученици учили о прилозима и њиховој употреби у реченицама. Једно од наставних средстава био је и лап топ уз помоћ кога су ученици гледали кратак видео запис, али и пратили презентацију како би касније успешно решавали задатке. Последња активност часа била је такмичарског типа, када су ученици, у оквиру групног рада, решавали задатке.
Припрема за овај час нашла се у збирци припрема за час, "Час за углед".